מזון לכלבים וחתולים

מזון לכלבים וחתולים בעולם המערבי נתפס כשילוב של פחמימות, שומנים וחלבונים, אך ברפואה הווטרינרית הסינית המסורתית טיפול מזון לכלב או חתול נתפס כחלק אינטגרלי בטיפול ובמניעת מחלות. יחד עם רפואת צמחי המרפא, למזון תכונות אנרגטיות טבועות אשר משפיעות רבות על תהליך הריפוי.

ארבע התכונות האנרגטיות של המזון הן:

  1. חום: חם, חמים, ניטרלי, קריר וקר.
  2. טעם: חמוץ, מר, מתוק, חריף ומלוח.
  3. קשר לאיבר מסוים: המזון יכול להשפיע על איברים פנימיים מסוימים.
  4. השתייכות למרדיאנים: למזון לכלבים, חתולים או בכלל יש השפעה ברורה על מרדיאנים מסוימים. כל מרידיאן משויך לאיבר מסוים.
מזון לכלבים

טיפול בתזונה של הווטרינריה הסינית המסורתית נוהג על פי אותן האבחנות ואותם הטיפולים של הדיקור הסיני ושל רפואת צמחי המרפא הסיניים. בהתחשב בארבע תכונות המזון לעיל, הווטרינר המוסמך יוצר שילוב מסוים של מזון. שילוב זה ייחודי לכל כלב וחתול מטופל. התזונה מתבססת על הגיל, האישיות, המיקום הגיאוגרפי וחוסר ההרמוניה או דפוס המחלה של בעל החיים. התפריט האישי מורכב על מנת להשיב את הגוף לאיזון ולשמר את הבריאות המיטבית של בעל החיים, בעבודה עם שיטות אחרות של הווטרינריה הסינית המסורתית.

מזון לכלבים וחתולים – דרך טיפול 

הפתגם האיורוודי "עם תזונה שגויה, שום רפואה לא תעזור. עם תזונה נכונה, שום רפואה אינה נחוצה" הוא הבסיס עליו מושתת הטיפול בתזונה ברפואה ההוליסטית. המזון הינו הרפואה הפשוטה והאפקטיבית ביותר, שכן הוא כמובן חלק בלתי נפרד מחיי היום-יום שלנו. אך, למרבה הצער, אנחנו לעיתים קרובות מדי מתעלמים מן האמירה הישנה "אנו מה שאנחנו אוכלים" כשאנחנו מאכילים את חיות המחמד האהובות שלנו. הגוף שלנו וגופם של כל בעלי החיים היו והינם המכונות הכי מושלמות, יעילות ובנויות כהלכה שנוצרו אי פעם. המעניין הוא שכ – 70% מגופנו ומגופן של חיות המחמד שלנו הם מים.

אוכל לכלבים

אבני הבניין של הגוף הן תאים, איברים, שרירים, רקמות ועצבים. על מנת שהגוף יתפקד בצורה אופטימלית, צריך להזין אותו כראוי. תפריט טרי, מאוזן ובריא הוא הדרך היחידה להשיג את ההזנה הנדרשת לגוף. איננו יכולים לחדש את המלאי הגדול של מים ממנו אנו מורכבים רק על ידי שתיית מים, אלא אנו צריכים גם לצרוך מים שנמצאים בתוך מזון טרי וטבעי. כדי להזין את כל אבני הבניין שלנו עלינו לאכול חלבון איכותי, שומנים בריאים וירקות טריים. כל אלה עשירים בחומצות אמינו חיוניות, אנזימים, ויטמינים ומינרלים. למרבה הצער, בעיות בריאותיות רבות של חיות המחמד שלנו הן תוצאה ישירה של תזונה לקויה.

 

תוכלו למצוא אצלנו מזון לכלבים וחתולים המומלץ ומאושר על ידי  ובמחירים ללא תחרות – צרו קשר

Jean Dodds

http://www.hemopet.org/education.html

 

 

תאם פגישה

על מנת לתאם פגישה, אנא השאר\י שם, כתובת דוא"ל והודעה להלן. לחילופין, אתה מוזמן להתקשר אלי
למספר: 052-4268671 אשמח לראותך במרפאה הוטרינרית שלי waze סמטת השואבה 9, זכרון יעקב (לחץ עבור WAZE)
.

צור קשר

7 + 2 =

Dr Yael Baliשלום,
אני יעל בלי
וטרינרית המוסמכת במספר שיטות מרפא של הרפואה המשלימה ההוליסטית. למדתי במקסיקו ובארצות הברית. אני מסורה לגישה משולבת של הרפואה הווטרינרית. אני מטפלת בבעלי חיים מכל רחבי המדינה במרפאה הוטרינרית שלי בזכרון יעקב. אם את\ה מעוניין\ת בגישה הוליסטית יותר בבואך לטפל בחיות המחמד האהובות שלך, אנא פנה\י אליי בטלפון או בדוא"ל.

sig